Mathazone Nedir?

Masal Tadında Matematik

Mathazone Programı Nedir? İzle

Mathazone Nedir?

Mathazone programı okul öncesi dönem çocukları için matematiği eğlenceli bir oyuna dönüştüren, eşsiz bir öğrenim programıdır. Mathazone ile matematik korkulu bir rüya olmaktan çıkarak hayatı anlamlandırmaya yarayan bir araç haline gelir.

Mathazone programı içinde sayılar, şekiller, renkler, duygular, yönler, işlemler, grafik, kesirler, zaman, para - akıllı alışveriş simetri, problem çözme, matematik dili kavramlarının tamamı evrensel sıralama içerisinde, sarmal şekilde ve haftalık planlar eşliğinde verilir.

Mathazone programı sayesinde, çocuklar matematiği keyifle öğrenir.

Çocuklar Matematikten Niye Korkar?

Aslında soyut kavramlar çocukları korkutuyor. Bir de çocuklara matematik öğretilmiyor, ezberletiliyor. Temelleri anaokulunda atılan doğru bir matematik yöntemi olursa çocuklar orada geometriyi öğrenirse, ileride zaten bildikleri matematikten korkmak yerine keyif alıyorlar.

Örneğin alan hesabı yaparken aslında bunun niye lazım olduğunu çocuğa anlatmak gerek. Anaokulunda daireyi, kareyi iyi anlayan çocuk ilkokulda alan hesaplarken aslında odasına alacağı halının büyüklüğü için bu bilgiye ihtiyacı olduğunu kavrıyor ve korkmak yerine bulmaca çözer gibi keyif alıyor.

Çocuklar Matematikten Niye Korkar?
Mathazone Online

Mathazone Online

Bu planlar Mathazone'un temel hikayeleri ile bağlantılı olan oyun teknikleri ve bir çok çapraz alan aktiviteleriyle donatılmıştır. Planlardaki alanlar şu şekilde gruplanmıştır;
Matematik dili, oyunlarla matematik, sanatla matematik, bilimle matematik, müzikle matematik, duygularla matematiktir.

Eğitim yılı içinde her çocuğumuzun kullanacağı bir tane Mathazone eğlenceli çalışma kitabı sunacağız. Bu kitap yaş grubuna göre ve öğretmenin takip ettiği Mathazone planlarına uygun seçilmiş olacaktır.

Okulumuz Mathazone programı'nın Online Portalinde yer alan veli modülünü sizler ile buluşturacaktır. Sizler de mathazone.com.tr adresinden giriş yaparak portalın veli modülüne ulaşabileceksiniz.

Bursa Anaokulu
Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin
WhatsApp