Hakkımızda

Okulumuzu Yakından Tanıyın

Dr. Kaşif Anaokulu Hakkında

Hakkımızda

Dr. Kaşif Anaokulu'nda 3-4-5 ve 6 yaş gruplarına eğitim verilmektedir.

Doğa içerisinde sakin bir yerde olan anaokulumuzda; büyük ve küçük yaş gruplarımız birbirinden ayrı binalarda eğitim öğretim görmektedirler.

Okulumuzda 6 adet sınıf, kapalı yüzme havuzu, çok amaçlı salon ve öğrencilerimizin kullandığı yemekhane bulunmaktadır.

Beslenme ve Yemek

Büyümenin ve gelişimin hızlı bir şekilde gerçekleştiği okul öncesi yıllarında çocukların her türlü besin değerini yeterli miktarda almaları, kendi başına yemek yeme becerilerini kazanmaları ve sağlıklı beslenme alışkanlığına sahip bireyler olmalarını hedeflemekteyiz.

Okulumuzda aynı zamanda bir anne beslenme programı uygulanmaktadır. Aylık yemek listelerimiz kurum doktorumuz tarafından çocukların gelişimini destekleyici özellikte hazırlanarak öğrencilerimize sunulmaktadır.

Okulumuzda sabah kahvaltısı, meyve saati, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 4 öğün yemek sunulmaktadır. Tüm öğünlerimiz okulumuzun mutfağında aşçımız tarafından özenle hazırlanmaktadır.

Yemek ve Beslenme
Dr. Kaşif Anaokulu Amacımız

Amacımız

Göz bebeğiniz olan biricik yavrularınızı ev ortamından çıkarıp sosyal yaşama yumuşak bir geçiş yapmalarını sağlamak. Sevgi ve güven ihtiyaçlarını karşılayarak geleceğe güvenle hazırlamak, yıllarca sürecek eğitim yaşamına iyi bir başlangıç yapmak. Kısacası hayata hazırlayan bir okul olmak. Çocuklarımızın sağlıklı, yaratıcı, üretken, saygılı, öz güvenli bireyler olmaları bu yaşlarda kazandıkları alışkanlıklar ve geliştirdikleri yetenekler doğrultusunda sağlanıyor.

Dr. Kaşif Anaokulu olarak bunları sizinle yola çıkarak, okul aile ve çocuk üçgeninde; işbirliği içinde yapmayı hedefliyoruz. Sağlıklı ve mutlu çocuklar yetiştirmek, geleceğe güvenle bakmak umuduyla verimli bir eğitim öğretim yılı diliyoruz.

Hedefimiz

Çocuklar oyunla ve yaşayarak öğrenir. Önemli olan çocuğa öğrenirken, içinde yaşayacağı güvenli ve sıcak bir ortam sağlamaktır.

Çocuklarımızın sevgi dolu güvenli bir ortamda, kendisine ve çevresine duyarlı, özgür, öz güveni yüksek, sorumluluklarının bilincinde bireyler olmalarını hedefliyoruz.

Hedefimiz

Okulumuzdan Fotoğraflar

Okulumuzun tüm resimlerini görmek isterseniz galeriye tıklayın.

Sertifikalarımız

Okulumuz "Temiz Okul, Sağlıklı Okul" projesi kapsamında "Beyaz Bayrak" ve "Beslenme Dostu Okul" sertifikası almıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı

Milli Eğitim Bakanlığı

TC Sağlık Bakanlığı

TC Sağlık Bakanlığı

WhatsApp